Jak oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu ? W dzisiejszych czasach coraz większe koszty utrzymania domów jednorodzinnych zmuszają polskie rodziny do poszukiwania oszczędności na rachunkach. Według mnie spore oszczędności możemy poczynić na zimowym ogrzewaniu domu oraz podgrzewaniu ciepłej wody praktycznie przez cały rok. Idealnie do tego celu nadają się kolektory słoneczne, które zamieniają energię słoneczną na ciepło . Moim zdaniem doskonale się sprawdzą praktycznie w każdym domu. Kolektory praktycznie za darmo zapewnią nam ciepłą wodę od wiosny do jesieni. W tym miejsc warto wspomnieć, że na kolektory słoneczne dotacje można uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki temu znacznie jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty inwestycji, czasem można nawet uzyskać nawet do 50 procent dofinansowania . Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu instalacji solarnej warto zapytać o nie w swoim urzędzie gminy lub starostwie powiatowym. Według mnie również warto zainwestować w podgrzewacz do ekranów lcd dzięki, któremu zapobiegniemy zamarzaniu ekranów w zimie. Na pewno okaże się nam również pomocny przy usuwaniu różnego rodzaju usterek i napraw serwisowych .

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna – jaki układ wybrać?

Produkcja energii słonecznej coraz częściej znajduje się w kręgu zainteresowania prywatnych inwestorów, ponieważ świadomość ekologiczna społeczeństwa rośnie. Do budowy mini elektrowni słonecznej można także pozyskać atrakcyjne dofinansowanie. Instalacja fotowoltaiczna pozwala produkować energię potrzebną do oświetlenia budynku oraz zasilenia sprzętów AGD czy RTV. Łańcuchy ogniw fotowoltaicznych (baterie słoneczne) najczęściej montuje się na dachach, które wyróżniają się odpowiednią gęstością promieniowania.
Inwestorzy mogą zamontować system typu on-grid lub off-grid. Te pierwsze instalacje są podłączone do zewnętrznej sieci energetycznej skąd można pobierać energię w razie niedoborów produkcji oraz odsprzedawać nadwyżki. W przypadku instalacji off-grid, nadwyżki wyprodukowanej energii przechowywane są w akumulatorze.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Montaż kolektorów słonecznych w Poznaniu Energia odnawialna zyskuje w Polsce na popularności. Warunki klimatyczne w naszym kraju nie należą do idealnych, ale możliwe jest korzystanie z energii słonecznej, wiatrowej czy innych. Szczególnie popularne stają się kolektory słoneczne. Poznań jest miastem, gdzie już można skorzystać z usług firmy zajmującej się ich montażem. Dzięki inwestycji w kolektory słoneczne można wiele zaoszczędzić na energii elektrycznej. Instalacje tego typu są montowane zarówno na posesjach prywatnych, jak również korzystają z nich firmy. Chcąc zamontować kolektory słoneczne Poznań jest miastem, w którym działają firmy oferujące montaż kolektorów. Osoby zainteresowane tym tematem powinny wiedzieć, że obecnie można uzyskać dotacje na ten cel, dzięki czemu koszt instalacji jest względnie niski, a inwestycja zwraca się po zaledwie kilku latach. sitemap