Jak oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu pierzyna z puchu? W dzisiejszych czasach coraz większe koszty utrzymania domów jednorodzinnych zmuszają polskie rodziny do poszukiwania oszczędności na rachunkach. Według mnie spore oszczędności możemy poczynić na zimowym ogrzewaniu domu oraz podgrzewaniu ciepłej wody praktycznie przez cały rok. Idealnie do tego celu nadają się kolektory słoneczne, które zamieniają energię słoneczną na ciepło . Moim zdaniem doskonale się sprawdzą praktycznie w każdym domu. Kolektory praktycznie za darmo zapewnią nam ciepłą wodę od wiosny do jesieni. W tym miejsc warto wspomnieć, że na kolektory słoneczne dotacje można uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki temu znacznie jesteśmy w stanie zmniejszyć koszty inwestycji, czasem można nawet uzyskać nawet do 50 procent dofinansowania . Aby uzyskać dofinansowanie do zakupu instalacji solarnej warto zapytać o nie w swoim urzędzie gminy lub starostwie powiatowym. Według mnie również warto zainwestować w podgrzewacz do ekranów lcd dzięki, któremu zapobiegniemy zamarzaniu ekranów w zimie. Na pewno okaże się nam również pomocny przy usuwaniu różnego rodzaju usterek i napraw serwisowych .

Docieplanie budynków międzychód

W jaki sposób zmniejszyć straty cieplne w domach

Nagrzewanie domu w naszym klimacie wiąże si ze  istotnymi wydatkami finansowymi. Co roku trzeba nabywać paliwo, które zapewni ciepło a także wygodę mieszkania. W związku z tym, że kosztuje to dużo warto pomyśleć o tym, żeby ubytki ciepła w naszych domach były jak najmniejsze. W celu ich ograniczenia niezbędne może być docieplanie budynków, czy też wymiana przestarzałej stolarki okiennej. Takie inwestycje zwracając się całkiem prędko w postaci oszczędności na nabywanym paliwie. Można rozważyć też o montaż rolet zewnętrznych, które również powstrzymują straty cieplne. Chociaż klimat się zmienia, trudno oczekiwać, że nagle w Polsce zrobi się na tyle ciepło w okresie zimy, że nie trzeba będzie ogrzewać domów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Montaż kolektorów słonecznych w Poznaniu Energia odnawialna zyskuje w Polsce na popularności. Warunki klimatyczne w naszym kraju nie należą do idealnych, ale możliwe jest korzystanie z energii słonecznej, wiatrowej czy innych. Szczególnie popularne stają się kolektory słoneczne. Poznań jest miastem, gdzie już można skorzystać z usług firmy zajmującej się ich montażem. Dzięki inwestycji w kolektory słoneczne można wiele zaoszczędzić na energii elektrycznej. Instalacje tego typu są montowane zarówno na posesjach prywatnych, jak również korzystają z nich firmy. Chcąc zamontować kolektory słoneczne Poznań jest miastem, w którym działają firmy oferujące montaż kolektorów. Osoby zainteresowane tym tematem powinny wiedzieć, że obecnie można uzyskać dotacje na ten cel, dzięki czemu koszt instalacji jest względnie niski, a inwestycja zwraca się po zaledwie kilku latach. sitemap